Ana Sayfa | Haberler

Yeni Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcımız İle Tanışın
1 Jul, 2020

17 yılı aşkın donanım tasarım ve güç elektroniği deneyimine sahip Sayın Eyyup DEMİRKUTLU’nun KOLT’un yeni Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı pozisyonuna atandığını duyurmaktan gurur duyuyoruz.

KOLT’a katılmadan önce dünyaca tanınan projelere imza atmış TUSAŞ Turkish Aerospace Industries’de Güç Elektroniği Donanım Tasarım Baş Mühendisliği ve Proje Teknik Müdürlüğü rollerini üstlenen DEMİRKUTLU, görevleri sırasında GÖKTÜRK 3 ve TÜRKSAT-6A gibi uyduların sistem seviyesinde, ayrıca GEO Uyduları ve birçok İHA programının PCDU Donanım seviyesinde çalışmalarını sürdürmekteydi.

Alanında Yüksek Lisans (M.Sc.) derecesine sahip olan DEMİRKUTLU, AC/DC güç dönüştürücüleri üzerine akademik çalışmalar yürüttüğü Doktora (PhD) eğitimine ise halen devam etmektedir. Uluslararası birçok dergide akademik yayınları bulunan DEMİRKUTLU ayrıca akademik hayatında üstlendiği görevleri aktif olarak yerine getirmektedir.

Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı olarak KOLT’un teknoloji odağını güçlendirmek ve güç elektroniği merkezli ürün geliştirme çalışmalarını hızlandırmak içi çaba gösterecek olan DEMİRKUTLU’nun bu konudaki uzmanlığının, KOLT’un “dünyaya teknoloji ihraç ederek coğrafyamıza ilham olma” vizyonuna ulaşması doğrultusunda fark yaratacağına inanıyoruz.

Bugünkü açıklama ile KOLT, her zaman olduğu gibi devamlı gelişimi ve dünyaca tanınan bir savunma şirketi olma yolundaki hedeflerini pekiştirmektedir.

Ek ayrıntılar için lütfen Hakkımızda sayfamızı kontrol edin.

GEÇMİŞ HABERLER

KOLT’ dan haberleri ve en son gelişmeleri
takip edin.

Pin It on Pinterest

Share This